Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ile kosztuje pomoc drogowa? Gdzie się zgłosić?

Awaria samochodu na autostradzie, w górach lub w odludnym miejscu? Co robić? Niezbędna będzie pomoc drogowa – podróż miała być przyjemna i przystępna ekonomicznie, a przerodzi się w koszmar. Nic z tych rzeczy! Dowiedz się jak najlepiej zorganizować pomoc kiedy Twój samochód Cię zawiedzie, a ty potrzebujesz dotrzeć do pracy, na wakacje lub na ważne spotkanie.

Kiedy wezwać pomoc drogową?

Zacznijmy od tego, że pomoc drogową wzywamy tylko wtedy, gdy sami nie jesteśmy zrealizować naprawy naszego samochodu po wystąpieniu danej usterki. Dzięki temu ograniczymy sobie niezbędnych kosztów i nie narażamy się na nieprofesjonalne usługi słabej jakościowo firmy, z której usług możemy skorzystać pod wpływem stresu. Do usterek, które wymagają natychmiastowego wezwania pomocy drogowej będą należeć takie jak awaria układu hamulcowego, zawieszenia czy stłuczka z innym pojazdem, po której nasz samochód doznał poważniejszych uszkodzeń. Wielu kierowców zastanawia się nad wezwaniem pomocy drogowej dopiero po fakcie uczestnictwa w wypadku. Jest to zdecydowanie błąd, bowiem powinniśmy o tym pomyśleć wcześniej ubezpieczając nasz pojazd i przygotowując go do podróży (a szczególnie dalszej podróży). W innym przypadku autopomoc i holowanie będzie nas srogo kosztować.

Ile kosztuje holowanie?

Usługi doraźnej autopomocy są bardzo popularne i drogie ze względu na fakt przymusu skorzystania z nich, gdy ludzie znajdują się w krytycznej sytuacji. Wymusza ona na nich wykonanie telefonu i przystąpienie na warunki firmy realizującej usługi auto-holowania i lub przewozu na lawecie. W dzisiejszych czasach przy rosnących cenach paliw na stacjach cena takiej usługi może wynieść około 3-4zł/km co przekłada się na niebotyczne kwoty ostateczne. Korzystając z takiej usługi na 25 kilometrach zapłacimy 100zł!. Znajdując się daleko od domu lub warsztatu ta cena może być o wiele większa. Fakt ten powinien być przestrogą, aby nie polegać na szczęściu i zabezpieczać się przed ewentualnymi usterkami swojego pojazdu w miejscach krytycznych i unikać zbędnych kosztów.
Jednak s
ą firmy, z którymi można się dogadać – np. AutoHolowanie Dobrzański w Szczecinie.

 

Tanie holowanie – tak to możliwe!

Chcąc unikać niepotrzebnych kosztów warto poszerzyć swoje ubezpieczenie o dodatkowy pakiet, który zagwarantuje nam bezpieczne i niekosztowne przetransportowanie naszego samochodu z miejsca awarii do najbliższego warsztatu lub nawet domu. Zakładając, że znajdujemy się 1000km od domu rodzinnego za usługi doraźnej autopomocy zapłacimy nawet 4000 złotych co jest kwotą abstrakcyjną. Człowiek jednak jest w stanie zapłacić za to w obliczu ciężkiej sytuacji. Czy jest to konieczne? Absolutnie nie!

Niektóre ubezpieczalnie oferują pakiety na holowanie. Wystarczy jedynie wykupić jednorazowo na rok wcześniej wspomnianą usługę i jesteśmy chronieni w ten sposób podczas każdej podróży nie martwiąc się o usterkę naszego pojazdu lub nieprzewidziane i niechciane zdarzenia. Możemy w ten sposób skorzystać z pakietu wielorazowo czyli nie traci on ważności po jednym czy dwóch użyciach. Pokazuje to, że tania pomoc drogowa i tanie usługi holowania są możliwe. Wystarczy, że będziemy dbać o jakość swoich podróży poprzez wcześniejsze zabezpieczenie się przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Niewątpliwie jednak warto się czasami zabezpieczyć i wybrać stosunek opłacalności wykorzystania do ceny.

https://www.auto-pomoc24.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz