Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak kupić odpowiednią wykładzinę dywanową obiektową?

Dobór wykładzin jest istotnym krokiem, mającym duży wpływ na to, jak będzie prezentowała się aranżacja. Gdy urządzamy mieszkanie, staramy się dokładnie dopasować jej wygląd do stylu wystroju. Nie inaczej jest z wykładzinami obiektowymi dywanowymi – tutaj również liczy się estetyka wykonania i modny, nowoczesny wygląd. Istnieje jednak kilka kwestii, które są szczególnie ważne, jeśli wybieramy rozwiązania do obiektów o charakterze komercyjnym.

 

O czym pamiętać, gdy poszukujemy idealnych wykładzin dywanowych do biura, do hoteli i do sal konferencyjnych?

 

Dobrze będzie zacząć od całkowitych podstaw, a więc od doprecyzowania charakteru konkretnego obiektu. Jak wiele osób przewija się przez obiekt? Z jakimi wyzwaniami będzie musiała się zmierzyć nasza wykładzina? Czy da się sprecyzować jakieś cechy produktu, które sprawią, że korzystanie z obiektu będzie łatwiejsze? Tego typu pytania dobrze będzie sobie zadać, zanim przystąpimy do wyboru konkretnych produktów. Kategoria “wykładzin obiektowych” jest bardzo pojemna i zawierają się w niej wyroby o bardzo różnych parametrach.

 

  1. Wykładzina do biura

 

Wykładziny dywanowe biurowe przeważnie charakteryzują się neutralną kolorystyką, która pasuje do każdego wnętrza. Uznaje się, że taka zachowawczość w kwestiach barw lepiej wpływa na skupienie pracowników. W tej kwestii nie można mówić jednak o uniwersalnej zasadzie, która zawsze ma zastosowanie. Można bowiem spotkać się z trendem polegającym na odważniejszym podejściu do barw w pomieszczeniach biurowych. Dość duże znaczenie ma tutaj również odporność wykładziny na zabrudzenia. W biurach dość często układa się wykładzinę pętelkową lub igłowaną. Mają dość zwartą strukturę, uniemożliwiającą przedostanie się brudu do wnętrza włókien. W tym miejscu trzeba wspomnieć też o funkcjonalności. Taka wykładzina nie ma zbyt długiego włosia, co sprawia, że fotelom jest łatwiej się przemieszczać.

 

  1. Wykładziny dywanowe przeznaczone do hotelu i do sal konferencyjnych

 

Tego typu obiekt zazwyczaj aranżuje się w taki sposób, żeby wzbudził u gości pozytywne odczucia. Przestrzeń musi się więc prezentować elegancko i schludnie. Zwłaszcza hotele o podwyższonym standardzie starają się wytworzyć w swoich wnętrzach klimat luksusu. Aby zrealizować ten cel, wybiera się odpowiednie wykładziny dywanowe . Aranżując hotele należy pamiętać o tym, że nawierzchnie przy recepcji oraz w korytarzach nie powinny utrudniać jazdy walizek. Jeśli chodzi o halle, to tutaj zwróćmy też uwagę na grubość. Zbyt cienka wykładzina nie wygłuszy kroków gości. Właściwe wygłuszenie jest też ważne, gdy wybieramy wykładziny do sal konferencyjnych.

 

W pokojach hotelowych warto natomiast decydować się na grubsze wykładziny z dłuższym włosiem. W efekcie uda się nam dodatkowo podbić efekt – będzie wyglądał na bardziej dopracowany. Takie różnorodne wykładziny dywanowe hotelowe można znaleźć m.in. w sklepie BR Wykładziny.

 

  1. Wykładziny dywanowe przemysłowe

 

Wariant przemysłowy doskonale sprawdzi się w warsztatach, magazynach, zakładach produkcyjnych, halach i garażach. W obiektach tego typu bardzo łatwo jest zabrudzić nawierzchnię. Nieprzyjazne temperatury oraz regularne używanie preparatów chemicznych mogą stanowić duże wyzwanie dla wykładziny. Wykładzina tego typu musi się łatwo czyścić i nie odkształcać się, nawet jeśli zadziałamy na nią znacznymi ciężarami. Warto w tym miejscu wspomnieć również o antypoślizgowości nawierzchni, bo sprzyja ona przestrzeganiu zasad bhp. Profesjonalne produkty powinny posiadać też odpowiednie atesty na łatwopalność.

 

Co lepiej wybrać – wykładzinę dywanową w płytkach czy w rolkach?

 

Każdy z tych wariantów ma swoje zalety i wady. Z pomocą wykładziny dywanowej w rolce uda się nam wykreować efekt idealnie jednolitej podłogi Taka opcja dobrze prezentuje się zwłaszcza w dużych przestrzeniach. Do minusów takiej wykładziny należy zaliczyć problematyczne zabrudzenia. Gdy powstanie ciężka do usunięcia plama lub przedarcie, pozostanie nam kupić całkiem nowy produkt. Wykładzina dywanowa w płytkach może nie sprawi, że nawierzchnia będzie idealnie gładka i jednorodna, ale dzięki niej da się kreować różnorodne geometryczne wzory. Wariant wybierany jest przeważnie przez ludzi, ceniących estetykę oraz wysoką funkcjonalność nawierzchni. Gdy na powierzchni wykładziny pojawi się plama, nie musimy wymieniać całej wykładziny; wystarczy wymienić jedynie problematyczny fragment.

 

Wykładziny obiektowe to rozwiązania, które zawsze należy wybierać z myślą o konkretnym miejscu. Wybór między tyloma opcjami może być ciężki; w razie trudności, skorzystajmy z doradztwa profesjonalnego sprzedawcy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz