Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Usługi pogrzebowe – kilka słów o szerokości oferty

Usługi pogrzebowe to nie tylko sama uroczystość pożegnania, choć to właśnie ona kojarzy się z tym terminem najbardziej. Obok organizacji pochówku zakład pogrzebowy świadczy szereg usług dodatkowych. W wielu wypadkach żałobnicy korzystają z ofert, w innych zaś utrzymują kontakt z zakładem, by móc skorzystać z wieloletniego doświadczenia i fachowych porad. Przykładem takiej sytuacji może być konieczność zadbania o nagrobek już po pogrzebie.

Zakład pogrzebowy w warunkach konkurencji czyli usługi funeralne w Szczecinie

Największą nekropolią w Polsce jest Cmentarz Centralny w Szczecinie, jest to także trzeci co do wielkości cmentarz na kontynencie europejskim. W mieście działa wiele domów pogrzebowych, siedziba większości znajduje się przy ulicach okalających cmentarz. Nekropolia jest tak duża, że jej bramy wychodzą na trzy różne dzielnice miasta. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zamawianą usługą jest tutaj obok czyszczenia pomników opieka nad grobem. Praktycznie każdy zakład pogrzebowy w Szczecinie ma taką propozycję w ofercie i realizuje usługę samodzielnie, albo za pośrednictwem sprawdzonej firmy sprzątającej. Żałobnicy regularnie odwiedzają groby swoich bliskich, ale choć na refleksję i pamięć zawsze znajdą czas, nieco gorzej wygląda konieczność zajęcia się grobem tak, by zawsze się dobrze prezentował.

Brak czasu na opiekę na grobem a oferta zakładu pogrzebowego

Każdy zakład pogrzebowy w Szczecinie ma wieloletnie doświadczenie w utrzymaniu grobów, którym chętnie się dzieli służąc gdy trzeba fachową poradą. Jak wiemy, czym innym jest postawienie świeżych zniczy i zadbanie o kwiaty, a czym innym poprawna pielęgnacja nagrobka. Zmiany warunków atmosferycznych związane z kolejnymi porami roku wpływają na estetykę nie tylko pomnika, ale i całego grobu, jednak w każdej sytuacji można znaleźć jakieś rozwiązanie. Przede wszystkim trzeba zadbać o regularność. Porządki grobu, pomnika i ich bezpośredniego sąsiedztwa trzeba przeprowadzać konsekwentnie. Nienaganny wygląd nagrobka wymaga większego nakładu czasu niż kilka wizyt w ciągu roku. Żałobnicy, którzy odwiedzają kwatery swoich bliskich wyłącznie w okolicach pierwszego listopada zawsze ponoszą koszty związane z czyszczeniem płyty nagrobnej, wymianą nasadzeń zniszczonych przez wiosenne ulewy i letnie upały oraz bardzo często – z renowacją pomnika. By wiedzieć co się dzieje z grobem bliskiej osoby i móc na bieżąco zapobiegać niektórym wypadkom, kwaterę należy odwiedzić przynajmniej raz na trzy tygodnie.

Opieka nad grobem, jak znaleźć odpowiednią firmę?

Jeśli nie wiemy jak sobie poradzić z utrzymaniem grobu, możemy zasięgnąć rady w tej samej firmie, która wspierała nas podczas organizacji pogrzebu. Zakład pogrzebowy pomoże w rozwiązaniu wszelkich związanych z tym problemów, zwłaszcza w takim mieście jak Szczecin, gdzie usługi funeralne ze względu na rozmiar konkurencji muszą być świadczone w sposób rzetelny i uczciwy. Rozmawiając o koniecznościach związanych ze sprzątaniem i konserwacją danej kwatery warto zapytać o usługę utrzymania grobu. Dlaczego najlepiej odpowie właśnie zakład pogrzebowy? Otóż wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „sprzątanie grobów Szczecin” możemy trafić na początkującą firmę sprzątającą, która może nie jest niesolidna, ale np. dopiero gromadzi doświadczenie. A przecież nikt nie chciałby, żeby ktoś obcy wprawiał się w sprzątaniu na grobie bliskiej osoby. Tymczasem zakład pogrzebowy zapytany o podobne rozwiązania albo wydeleguje do stosownych prac kogoś ze swojej załogi, albo wskaże już znanego i wypróbowanego podwykonawcę.

Dokumentacja rzetelności

Doświadczona firma sprzątająca zatrudniana przez zakład pogrzebowy w Szczecinie dysponuje specjalnymi środkami do czyszczenia i konserwacji nagrobków oraz pomników. Wbrew pozorom opieka nad grobami wymaga wiedzy specjalistycznej – różne kwatery (obudowy i pomniki) wykonano z różnych materiałów, z których każdy wymaga innych środków czyszczących, lub konserwujących. Oprócz tego opieka nad grobami to również odświeżanie i czyszczenie głęboko rzeźbionych kamiennych powierzchni, odświeżanie pomników, czyszczenie gniazd na znicze – często zdeformowanych zaskorupiałą ziemią i kurzem. Warto wiedzieć, że zlecenia sprzątania grobów są realizowane z pomocą fotografii. Zakład pogrzebowy dokumentuje stan wskazanego do opieki miejsca wykonując zdjęcia grobów przed rozpoczęciem prac i po ich zakończeniu. Porównując fotografie żałobnicy mogą ocenić co daje mycie nagrobków, porządkowanie terenu przylegającego do kwatery, dbałość o nasadzenia i ich odchwaszczenie, mycie tabliczek, czy zabezpieczanie nie wykorzystanej do nasadzeń ziemi przy pomocy grysiku, albo kamyczków.

Najlepiej zajmie się tym zakład pogrzebowy

Osoby wydelegowane przez zakład pogrzebowy Szczecin do opieki nad grobem dbają o każdy szczegół. Przede wszystkim regularnie usuwają z płyt nagrobnych gałązki i liście, które po namoknięciu zostawiają brzydkie ślady, a czasem nawet pęknięcia. Większość nagrobków jest wykonana z granitu, a kamień ten szybko pokrywa się zaciekami i po kilku tygodniach traci elegancki wygląd. Tego typu nagrobki myje się zwykle ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Odświeżenia napisów można dokonać środkiem zawierającym wybielacz. Zazwyczaj nie używa się preparatów stosowanych w łazience, zawierających chlor, albo sól. Nie wskazany jest również zmywacz do paznokci, ani płyn do mycia szyb – pod ich wpływem zacieki pojawiają się szybciej niż od warunków atmosferycznych, może też dojść do uszkodzeń.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz