Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na czym polega dieta wegetariańska?

Wegetarianizm, choć przez wielu uznawany za wytwór współczesnej mody, jest systemem żywienia eliminującym z diety mięso. Dla niektórych ma on związek z wartościami etycznymi, religijnymi czy ekonomicznymi. Inni rozpoczynają swoją przygodę z takim żywieniem, chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów.

Dlaczego dieta wegetariańska jest tak popularna?

Odpowiadając na powyższe pytanie, warto zastanowić się, co to jest dieta wegetariańska? Najprościej mówiąc to system żywienia, w którym nie występuje mięso. Mało jednak kto wie, że obecnie wyróżnia się kilka rodzajów tej diety, co sprawia, że coraz więcej osób interesuje się tym tematem. Swoją popularność zawdzięcza stereotypom, które sugerują, iż eliminacja mięsa czy produktów zwierzęco pochodnych pozwala na wyszczuplenie sylwetki.

Skrótowe zasady diety wegetariańskiej

Dieta wegetariańska to przede wszystkim eliminacja mięsa z codziennego pożywienia. Istnieje jednak przynajmniej kilka jej odmian, które różnią się od siebie dodatkowymi zasadami. I tak najbardziej popularną formą jest z pewnością laktoowowegetarianizm, polegający na dopuszczeniu do diety jajek, miodu czy nabiału. Niewiele różni się laktowegetarianizmu, bazującego na tych samych zasadach z wyłączeniem jajek. Do jeszcze innych koncepcji zaliczyć można owowegetarianizm, który co prawda dopuszcza spożywanie jajek, jednak całkowicie eliminuje z diety przetwory mleczne. W ostatnich latach coraz głośniej o weganizmie, a więc diecie, w której poza mięsem nie spożywa się niczego, co pochodzi od zwierząt.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz