Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak szybki i bez wysiłku przetransportować osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim do samochodu?

Rozwój techniki ułatwia życie wszystkim ludziom, także tym z dysfunkcjami ruchowymi. Wielu niepełnosprawnych a także seniorów to osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Niejednokrotnie ich stan fizyczny uniemożliwia im samodzielne przesiadanie się do samochodu. W takich przypadkach koniecznością staje się zmówienie specjalistycznego transportu. Czy jednak jest to jedyny sposób na przewożenie niepełnosprawnych członków rodziny?

Windy samochodowe dla osób niepełnosprawnych w życiu codziennym.

Na rynku motoryzacyjnym coraz większą popularnością cieszą się samochody duże typu Van, Kombivan, SUV czy Bus. Dzięki temu pojawiła się szansa na komfortowe podróżowanie również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. I nie mówimy tu o wózkowiczach na tyle sprawnych, że są w stanie samodzielnie prowadzić samochód. Mowa tu o osobach z porażeniem mózgowym, po udarach, z zanikiem mięśniowym i wieloma innymi jednostkami chorobowymi uniemożliwiającymi im samodzielne przeniesienie ciężaru ciała z wózka na fotel samochodowy. Pojazdy te wyposaża się w demontowane najazdy, składane rampy a także windy samochodowe dla niepełnosprawnych. Te ostatnie to prawdziwe dzieła sztuki, pozwalające na transport pionowy osoby niepełnosprawnej wraz z wózkiem do wnętrza samochodu.

Winda Fiorella to rewolucja na rynku urządzeń adaptacyjnych

Wśród całej gamy urządzeń ułatwiających przewożenie osób niepełnosprawnych samochodami osobowymi na czoło wysuwa się winda Fiorella. Jest to platforma inwalidzka produkowana przez włoską firmę Focaccia Group Automotive. Jedynym wymogiem stawianym przez instalatorów jest wysokość samochodu mierzona pomiędzy podłogą a dachem auta. Powinna ona wynosić co najmniej 1300 mm – jest to wysokość pozwalająca na swobodne przewiezienie osoby siedzącej na wózku inwalidzkim. Winda dla niepełnosprawnych Fiorella to urządzenie o udźwigu do 360 kg i żywotności obliczonej na 20 lat. Producent zadbał także o estetyczny wygląd windy i oferuje możliwość pokrycia obudowy ramienia i platformy powłoką lakiernicza w kolorze nadwozia naszego auta.

W jakim samochodzie można zamontować windę Fiorella?

Winda Fiorella z uwagi na kompaktowe rozmiary i nowoczesne rozwiązania technologiczne może być mamontowana w każdym aucie o wysokości wewnętrznej 1,3m. Do tej grupy pojazdów można zaliczyć z pewnością:

  • Volkswagen – Caddy, Multivan, Transporter, Crafter
  • Opel – Combo, Vivaro, Movano
  • Mercedes – V Classe, Sprinter
  • Ford – Tourneo, Transit
  • Fiat – Doblo, Scudo, Ducato
  • Oraz inne jak np. Peugeot Boxer i Expert, Nissan Evalia, Reanult Traffic
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz