Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Impreza integracyjna- czy jej organizacja przynosi efekty?

Imprezy integracyjne to przede wszystkim lepsze relacje pomiędzy pracownikami, a jak od zawsze wiadomo- zgrany zespół to lepsze wyniki firmy.

Imprezy integracyjne dają pracownikom możliwość odpoczynku od codziennej rutyny i obowiązków, oferują ciekawe- często niecodzienne formy spędzenia czasu, a co najważniejsze, stwarzają możliwość poznania się pracowników w innych warunkach niż biuro czy teren firmy.

To właśnie możliwość poznania się pracowników na neutralnym gruncie w luźnej atmosferze pozwala na polepszenie się ich relacji, co w późniejszym czasie przekłada się na lepsze wyniki w pracy i bardziej zgrany zespół.

Jakie rodzaje imprez integracyjnych oferuje nam rynek?

Pod ogólnym pojęciem “imprezy integracyjnej” kryje się mnogość programów i form.

Imprezą integracyjną może być piknik firmowy, którego głównym założeniem jest zabawa pracowników- niejednokrotnie wraz z rodzinami, akcja CSR- która pełni ogólnospołeczne funkcje, wyjazd integracyjny w formie czystej zabawy, konferencja z elementami integracji, programy wieczorne, koncerty czy szkolenia w formie imprezy team building.

Jaki rodzaj imprezy integracyjnej w takim razie wybrać dla firmy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Chcąc zorganizować imprezę integracyjną należy zastanowić się na jakich efektach nam zależy. Czy naszym celem jest zapewnienie pracownikom nagrody np. za zaangażowanie w rozwój firmy, odpoczynku i chwili relaksu, czy na horyzoncie pojawił nam się problem, który za pomocą odpowiednio dobranej formy np. szkolenia team buildingowego chcielibyśmy rozwiązać.

Odpowiednio dobrana i dobrze zrealizowana impreza integracyjna przynosi tylko i wyłącznie korzyści zarówno dla firmy jak i jej pracowników.

Pomijając fakt lepszej współpracy pomiędzy pracownikami, należy pamiętać, iż doceniony pracownik to zadowolony- a co za tym idzie wydajny pracownik.

Team building- Twój przepis na zgrany zespół!

Czym właściwie jest team buildig?

Zacznijmy od wyjaśnienia co kryje się pod pojęciem team building czy integracyjna impreza team buildingowa oraz jakie korzyści może przynieść Twojej firmie uwzględnianie zajęć team buildingowych w planowanych imprezach integracyjnych.

Krótko mówiąc, team building to budowanie zespołu.

Zagłębiając się w temat, mianem team bulidingu określić można wszelkie działania integracyjne grupy, które sprawiają, iż poszczególni jej członkowie lepiej się poznają, odsłaniają swoje słabe i mocne strony oraz, co najistotniejsze z punktu widzenia pracodawcy, zintegrują się jako zespół i w naturalny sposób nauczą się współpracy.

Czy firmowa impreza integracyjna nie jest równoznaczna z team buildingiem?

Z pozoru może się nam wydawać, iż jest to dokładnie to samo. Pracownicy firmy spotykają się np. na wyjeździe firmowym, spędzają razem czas, dyskutują, dobrze się bawią, zawierają nowe znajomości, można pokusić się o zwrot, iż się integrują, ale czy jest to forma team buildingu?

Otóż nie.

Team building w przeciwieństwie do integracji przybiera formę narzędzia szkoleniowego i kładzie nacisk na rozwiązywanie potencjalnych problemów panujących w firmie.

Samo założenie szkolenia w formie zajęć team bulding opiera się na nauce poprzez zabawę.

Odpowiednio dobrane zajęcia uczą pracowników współpracy, wspólnego rozwiązywania problemów, kładą nacisk na naukę niezbędnych do efektywnej pracy umiejętności takich jak: komunikatywność, asertywność, skuteczne działanie, zarządzanie czasem pracy czy umiejętność dzielenia pracy w zespole.

Reasumując zagadnienie: team building może zawierać elementy integracji, integracja natomiast nie jest formą team buildingu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz