Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy każde biuro nieruchomości działa tak samo?

W ogólnym rozumieniu, działalność biura czy agencji nieruchomości polega na skojarzeniu ze sobą dwóch zainteresowanych stron. Z jednej jest to osoba chcąca zbyć lub wynająć swoją nieruchomość w postaci mieszkania, działki, domu lub jakiegokolwiek lokalu użytkowego. Z drugiej zaś osoba, która poszukuje dla siebie odpowiedniego lokalu lub działki czy to w celu korzystania z niej czy też w celach inwestycyjnych. Naturalne jest, że interesy tych dwóch osób są zupełnie różne, a najważniejsza kwestia w do pogodzenia stanowi niewątpliwie kwota transakcji. Dla osoby kupującej ważne jest, aby była ona jak najniższa, z kolei osoba zbywająca lub wynajmująca nieruchomość chciałaby maksymalnie windować cenę.

Ostateczny sukces całej transakcji zależy w takim wypadku w dużej mierze od odpowiednich kroków podjętych przez agenta nieruchomości lecz w pomimo tego, że wszystkie transakcje mają ze sobą wiele cech wspólnych działalność biur nieruchomości nie zawsze musi być taka sama. Przeglądając biura nieruchomości w Koninie, można zauważyć, że niektóre z nich mają na przykład bardzo okazałe biura w dobrych lokalizacjach podczas gdy inne nie posiadają w zasadzie żadnej siedziby, w której mogłyby przyjąć swoich klientów. Z pozoru te pierwsze mają ogromną przewagę bo dobrze urządzone biuro w odpowiedniej lokalizacji niewątpliwie buduje markę firmy i działa pozytywnie na podświadomość klienta. Z drugiej jednak strony, należy zwrócić uwagę, że praca agenta nieruchomości odbywa się przede wszystkim w terenie. Agent spotyka się z klientami głównie w lokalu, który ten chce sprzedać bądź nabyć, a samych spotkań nie związanych z oględzinami konkretnego mieszkania jest stosunkowo niewiele. Można się zatem zastanawiać czy warto przepłacać kosztem jednego spotkania w siedzibie danej agencji nieruchomości. Może się okazać, że spotkanie takie jest drogie, a niewątpliwie jest ono ostatecznie sponsorowane przez klienta płacącego prowizję od transakcji.

Sama działalność biura nieruchomości i kroki podejmowane przez agenta zależą już przede wszystkim od wiedzy i umiejętności agenta oraz od szczegółów transakcji. Jednakże posiadanie biura nie daje bezpośredniej przewagi gdyż agent pracujący w domu i w terenie może często okazać się o wiele bardziej efektywny. Z kolei niższe koszty działalności w tym przypadku mogą owocować konkurencyjnymi cenami. Szczególnie w dobie wysokorozwiniętej technologii, a także sytuacji pandemicznej wymuszającej w dużej mierze pracę zdalną wydaje się, forma aktywności agencji nieruchomości może wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas co pozwala na większą elastyczność oraz obniżenie kosztów działalności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz