Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Filtrowanie, woda z dowozem czy dystrybutor wody? Które rozwiązanie wybrać?

Odpowiednie nawadnianie organizmu to podstawa zdrowego trybu życia. Niezbędny do tego jest jednak łatwy dostęp do wody. Warto pamiętać, że istnieją wygodniejsze sposoby na uzyskanie smacznej wody pitnej niż wychodzenie do sklepu po wodę w 1,5-litrowych butelkach i dźwiganie jej z powrotem!

Coraz więcej osób ceni sobie komfort życia i szanuje swój czas wolny. Nie zawsze idzie to w parze z korzyściami dla portfela jednak w przypadku wody pitnej jest to możliwe!

Filtrowanie wody – tani, szybki i ekologiczny sposób na smaczną wodę do picia!

Dzięki filtrom smaczną wodę do picia możemy mieć w swoim kranie. Wszystko za sprawą filtrów przepływowych, które montuje się w punkcie poboru wody. Filtry oczyszczają wodę zarówno z zanieczyszczeń mechanicznych, jak i związków chloru, a także pestycydów i metali ciężkich. Poprawiają smak i zapach wody, wpływają też na smak przygotowywanych na jej bazie napojów i potraw.

Na takiej samej zasadzie filtrują wodę dzbanki jednak te stoją zazwyczaj na blacie lub stole i wymagają kilku minut na przefiltrowanie wody. Ze względu na swoją popularność są łatwo dostępne a na dodatek można wybrać dzbanek o pojemności od 2 do 4 litrów, w różnych kolorach. Więcej informacji o filtrach przepływowych i dzbankach filtrujących dostępnych jest na stronie https://dafi.pl/blog/.

Baniaki z wodą do domu

Dostawa wody do domu ma swoje plusy, ponieważ pozwala zgromadzić zapasy dzięki czemu nie musimy pamiętać o wodzie podczas codziennych zakupów. Jest to także wygodne z tego względu, że nie musimy dźwigać butelek lub całych zgrzewek.

Minusem jest jednak to, że musimy umawiać się na konkretną godzinę na dostawę galonów z wodą co może dezorganizować nam dzień. Kilkunastolitrowe baniaki są ponadto bardzo ciężkie. Musimy też mieć miejsce na ich przechowywanie. Wreszcie, nie bez znaczenia są kwestie ekonomiczne. Średni koszt litra wody wynosi w tym przypadku około 1,50 zł. W przypadku wody wodociągowej jest to 1 grosz. Nawet uwzględniając koszty zakupu filtra dostawa wody do domu okazuje się kilkadziesiąt razy droższa niż korzystanie z wody filtrowanej.

Dystrybutor z wodą do firmy lub domu

W wielu miejscach pracy, a nieraz także w domach możemy zobaczyć dystrybutory wody. Dzięki nim nie musimy dźwigać butelek, a do tego mamy dostęp do wody podgrzewanej – o różnej, w zależności od naszych upodobań, temperaturze.

Dystrybutory do wody kosztują jednak ok. kilkuset złotych co już wydaje się mało opłacalnym wyborem. Niestety, zwłaszcza te z podgrzewaną wodą często stają się też siedliskiem bakterii. Wymagają więc regularnego czyszczenia.

Podsumowując, najbardziej ekonomicznym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie filtrów do wody. Co więcej, jest też ono najbardziej przyjazne środowisku, co jest szczególnie istotne w czasach, gdy zanieczyszczenie odpadami z plastiku stanowi realny problem cywilizacyjny!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz