Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wycinka drzew Warszawa

Chociaż drzewa i krzewy są ważnym elementem w przydomowym krajobrazie, to od czasu do czasu okazuje się, że ich nasadzenie nie zostało dobrze przemyślane, albo po prostu nie pasuje już do aktualnego wystroju podwórza. Niezależnie od powodu wycinka drzewa może okazać bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem – zarówno od strony organizacyjnej, jak i samego wykonania. Oprócz niezbędnych pozwoleń Twoim zmartwieniem może być także bezpieczne wykonanie pracy i wywiezienie ściętego drewna. O czym więc należy pamiętać, aby całe przedsięwzięcie skończyło się sukcesem?

Wycinka drzew Warszawa – jak się za to zabrać?

Pierwszym krokiem, który powinien poprzedzić wycinkę drzewa, jest dokładna ocena, czy rzeczywiście taka interwencja jest niezbędna. Być może wystarczy tylko je trochę podciąć czy wykonać inne prace, aby bardziej dopasować jego wygląd do swoich oczekiwań. Szkoda pochopnie usuwać rosnące nieraz przez dziesięciolecia drzewo i bardzo często lekkie przeprojektowanie ogrodu pozwala na jego włączenie w krajobraz.

Jeśli jednak zdecydujesz, że rosnące w Twoim ogrodzie drzewo należy wyciąć, to należy takie zadanie odpowiednio zaplanować. Pierwszym krokiem, zanim jeszcze ktokolwiek sięgnie po piłę, musi być zdobycie odpowiedniego zezwolenia. Przepisy dotyczące wycinki zostały w ostatnich latach znacząco zliberalizowane i nie zawsze trzeba będzie iść do urzędu po pozwolenie. Drzewa i krzewy owocowe, które nie są wpisane do rejestru zabytków lub na terenie zieleni oznaczonym w planie, rosnące na zaniedbanym gruncie rolnym, należące do gatunków obcych, rosnące na plantacjach, złamane, przewrócone – mogą być usunięte bez żadnych pozwoleń. Zgłoszenie do urzędu jest wymagane w przypadku drzewa, które na wysokości 5 cm od ziemi ma więcej niż 80 cm obwodu (w przypadku topoli, wierzby, klonu), 65 cm (kasztanowiec, akacja, platan) lub 50 cm (pozostałe gatunki). Stosowne zgłoszenie można uzyskać w urzędzie gminy, a po jego przyjęciu urzędnik wyznaczy osobę odpowiedzialną za sprawdzenie, czy faktycznie wymiary pokrywają się z deklarowanymi.

Wycinka drzew Warszawa – lepiej skorzystaj z pomocy

Chociaż samodzielne wycięcie drzewa może wyglądać na świetny sposób na oszczędności, to nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Jeśli nie jesteś fachowcem mającym duże doświadczenie w obcowaniu z piłą łańcuchową, znającym się na klinowaniu i dysponującym wysokiej jakości sprzętem i zabezpieczeniami, to zrobisz zdecydowanie mądrzej, dzwoniąc po fachowców. Dobrze wyszkolona i wyposażona ekipa kompleksowo zajmie się wycinką drzewa – od rozplanowania optymalnego sposobu, aż do realizacji powziętego planu. Zdecydowanie bezpieczniej jest oddać drzewo w ręce doświadczonego drwala, który wyciął ich już setki, niż uczyć się na własnych błędach – w szczególności, jeśli w okolicy znajdują się budyni czy inne drzewa.

Wycinka drzew Warszawa zrealizowana przez specjalistów zwykle przebiega bez opóźnień, a pień razem z gałęziami mogą zostać pocięte na drobne elementy i wywiezione w odpowiednie miejsce – odchodzi więc poszukiwanie samochodu, a także miejsca, gdzie można zgodnie z prawem wywieźć drewno. Nie musisz martwić się o zabezpieczenie okolicy ani samych osób biorących udział w pracach – wszystkim tym zajmą się fachowcy. Wiele z firm zajmujących się wycinką oferuje również pomoc w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń lub zgłoszenia, pozostawiając swoim klientom właściwie tylko kwestię opłacenia faktury za wykonane zlecenie. Doprowadzenie swojego ogrodu do wymarzonego wyglądu i wycinka drzew Warszawa wcale nie muszą być aż tak skomplikowane!

Jak wycinka drzew Warszawa, to tylko z Concolor Park!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz