Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Styl skandynawski – własne i przytulne hygge w prosty sposób

 

Jeden z najchętniej wybieranych stylów aranżacji wnętrz. Zachwycił na całym świecie swoją prostotą, przytulnością i naturalnością. Czy jednak pasuje do każdego pomieszczenia? Jak go wprowadzić w sypialni lub salonie? I czy trzeba w tym celu wykonać remont całej przestrzeni? Sprawdź, jak w kilku krokach przenieść nutkę Skandynawii do twojego wnętrza.

Styl skandynawski – cechy charakterystyczne aranżacji

Świeżość, lekkość, organiczność – to przymiotniki, jakie przychodzą na myśl podczas oglądania zdjęć urokliwych przestrzeni urządzonych po skandynawsku. Główna zasługa należy się wszechobecnej bieli, która gości na ścianach, suficie, podłogach, a nawet meblach. Gdzieniegdzie przetykana szarościami świetnie tworzy tło dla pozostałych elementów wnętrza.

Minimalistyczne meble koniecznie powinny być, jeśli nie w odcieniach bieli, to w barwach naturalnego drewna. Ten rodzaj estetyki bardzo lubi design prosto z festiwalu wnętrzarskich, a więc wszelkie ciekawe i znane produkty skandynawskich projektantów znajdą swoje miejsce. Ważne jest jednak to, aby wszelkie meble poza ładnym wyglądem były funkcjonalne, czyli spełniały potrzeby domowników.

Styl skandynawski – dodatki, które musisz mieć

Aby poczuć estetykę scandi, nie musisz inwestować sporej kwoty w odświeżanie mieszkania czy domu. Styl skandynawski stworzysz dzięki umiejętnemu doborowi dodatków. W nowej aranżacji wykorzystaj więc naturalne materiały takie jak: len, bawełna, wełna w różnych miejscach, czyli na kanapach, stole, w oknie. Zwiewne firany, ciepłe koce, lekkie serwety na stół, drewniane ozdoby – to tylko kilka pomysłów na sprawne przygotowanie stylistyki scandi.

Własne hygge, czyli przytulne wnętrze, możesz zaaranżować także poprzez oświetlenie. Ciekawe ornamentacyjne lampy, podłogowe lampy o ciekawym designie czy nawet wiklinowe lampiony nie tylko tworzą skandynawski klimat w formie dekoracji, ale też poszerzają i ocieplają nasze wymarzone wnętrze.

Więcej inspiracji znajdziesz na: z https://jarstol.eu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz