Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opiekunki osób starszych w Niemczech. Gdzie szukać uczciwej pracy w opiece?

Myślisz o zostaniu opiekunką osób starszych w Niemczech? Przed podjęciem pracy warto dowiedzieć się jak najwięcej o realiach w tym zawodzie. Dzięki temu unikniesz nieuczciwych oferty pracy. Przede wszystkim zlecenie musi odbywać się na podstawie legalnej umowy. Praca na czarno może wiązać się z wysokimi karami pieniężnymi lub nawet wydaleniem z Niemiec. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak znaleźć rzetelnego pracodawcę w opiece seniora.

Czy opłaca się korzystać z usług agencji opiekuńczej?

Firmy zewnętrzne pomagają opiekunkom w znalezieniu zlecenia dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb. Agencje biorą pod uwagę wymagania seniora, a także doświadczenie i preferencje opiekunek. Dzięki temu w efekcie końcowym zadowolone są obie strony. Firmy zewnętrzne pomagają również w znalezieniu nietypowych zleceń. Ciężka sytuacja finansowa może zmusić do poszukiwań pracy od zaraz. Zlecenia te są stosunkowo rzadkie, natomiast warto poinformować o takiej potrzebie swojego koordynatora. Gdy odpowiednia oferta pojawi się w bazie niezwłocznie kontaktuje się on z zainteresowaną opiekunką. Czasami również zdarzają się oferty pracy w polskiej rodzinie. Również nie są to częste propozycje, natomiast doskonale nadają się dla opiekunek ze słabym niemieckim. Mogą podszkolić swój język na miejscu, mając jednocześnie możliwość rozmowy z rodziną po polsku.

Wyłącznie legalne oferty pracy w opiece seniora

Agencje opiekuńcze oferują najczęściej także szereg udogodnień dla opiekunek osób starszych. Za przykład może posłużyć firma Veritas Opieka – jeden z liderów z branży opiekuńczej. Firma proponuje legalną umowę, dobre warunki pracy i atrakcyjne wynagrodzenia. Średnia pensja bazowa opiekunek współpracujących z tą firmą to 1800 € netto miesięcznie. Na zleceniu opiekunka nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Zamieszkanie i wyżywienie są bezpłatne. Pracodawca gwarantuje również bezpłatny obustronny przejazd i pomoc doświadczonego koordynatora przez cały okres zlecenia. Szukasz pracy w opiece? Sprawdź najnowsze zlecenia w Veritas Opieka: Opieka Niemcy oferty pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz