Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak opiekować się niewidomym psem?

Jeśli masz niewidomego lub niedowidzącego psa, powinieneś wiedzieć, jak mu pomóc. Oto kilka pomocnych wskazówek na początek nauki tego, jak opiekować się niewidomym psem, by czuł się bezpieczny i kochany.

Niewidomy pies w domu – na co zwrócić uwagę?

Jeśli masz w domu jeszcze inne zwierzęta, koniecznie dodaj do ich obroży dzwonek, bądź inny gadżet wydający dźwięk aby Twój niewidomy pies zawsze wiedział, gdzie jest jego towarzysz. Naucz go też różnych pomocnych komend, jak:

  • uważaj”, aby uświadomić mu, że zbliża się przeszkoda,

  • schody”, aby nauczyć go, gdy będzie się znajdował w ich pobliżu.

Najlepsze co możesz zrobić, to spróbować spojrzeć na świat z punktu widzenia swojego pupila, aby poszukać w jego otoczeniu rzeczy, które mogłyby go skrzywdzić. Na przykład ostre rogi stołu mogą zaszkodzić Twojemu psu, jeśli podejdzie do nich zbyt szybko. Wczucie się w rolę zwierzęcia bardzo pomaga w zrozumieniu tego, jak zajmować się niedowidzącym psem i zapewnić my jak najlepsze warunki.

Rutyna – wsparciem dla niewidzącego psa

Pomóż mu przygotować rutynę poruszana się – może to obejmować przejście od legowiska do miski z jedzeniem, tylnych drzwi prowadzących do ogrodu, czy wyznaczenie trasy do jego ulubionego miejsca drzemki. Staraj się, by te wyznaczone ścieżki były zawsze wolne od przeszkód, aby ułatwić mu poruszanie się po nich. Z czasem jego inne zmysły wzmocnią się i tym samym pomogą mu wykonać to rutynowe zachowanie na własną rękę, bez kolizji i z większą pewnością siebie przy każdym kroku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz