Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto postawić ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe czyli takie, które z wyglądu przypomina siatkę ogrodzeniową można spotkać niemalże wszędzie. Jest to bardzo popularna forma grodzenia posesji wielko powierzchniowych, obiektów sportowych, firm a także prywatnych posesji. Głównym elementem takiego ogrodzenia jest panel ogrodzeniowy wykonany z mocnego drutu. Pozostałe elementy to słupki, podmurówki i okucia montażowe. Najczęściej spotykane w sprzedaży ogrodzenia panelowe mają wysokość 1030 mm, 1230 mm, 1530 mm a także 1730 mm.

Wytrzymałe ogrodzenia panelowe

Ogrodzenie posesji powinno spełniać zasadniczo dwie funkcje. Pierwszą jest odgrodzenie działki od strefy zewnętrznej, drugą ochrona przed dostępem osób trzecich. Aby spełniać te funkcje ogrodzenie musi być wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i trwałe. W przypadku ogrodzeń panelowych wykonanych ze stali odporność paneli mamy gwarantowaną. Jeżeli wybierzemy panele, które dodatkowo zabezpieczone są przed korozją za pomocą warstwy cynki i powłoki lakierniczej możemy mieć pewność, że ogrodzenie będzie nam służyć przez wiele lat.

Niska cena i łatwy montaż paneli ogrodzeniowych

Ogrodzenia panelowe cechuje nie tylko wysoka trwałość. Ich atutem jest też stosunkowo niewielka cena. W porównaniu do ogrodzeń betonowych koszt budowy płotu z paneli kratowych jest wielokrotnie niższy. Obecnie przy wysokiej inflacji liczy się każda złotówka a wykonanie estetycznego ogrodzenia za mniejsze pieniądze może okazać się podczas budowy domu niezwykle istotne. Na niższy koszt ogrodzenia panelowego wpływa też możliwość samodzielnego wykonania. Montaż takiego płotu jest niezwykle prosty. Do zabetonowanych słupków za pomocą dedykowanych obejm przykręca się panele kratowe. Dodatkowo pomiędzy słupkami można ułożyć betonowe podmurówki, które idealne dopasowane są do słupków i szerokości paneli. Tak wykonane ogrodzenie sprawdzi się zarówno jako ogrodzenie frontowe i boczne domu jednorodzinnego, firmy czy obiektu użyteczności publicznej. W ofertach producentów ogrodzeń znajdują się także ramy furtek i bram do których można przymocować panele kratowe, dzięki czemu ogrodzenie na całej długości będzie miało identyczny i schludny wygląd. Za sprawą szerokiej oferty wzorów, każdy może znaleźć ogrodzenie, które wpasuje się w jego gust i wymagania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz