Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Skuteczność w sprzątaniu przemysłowym

Pomimo opłacalności, niezawodności i kontekstu ekologicznego czyszczenie suchym lodem nadal pozostaje techniką innowacyjną, choć wykorzystywaną coraz częściej. Firmy powoli doceniają możliwość błyskawicznego usuwania pozostałości silikonu, gumy, tłuszczów, olejów, czy farb. Maszyna do czyszczenia suchym lodem jest również świetnym rozwiązaniem w przypadku zabrudzeń smołą, atramentem, farbami, woskiem, lakierem, masą bitumiczną czy wszelkiego typu klejami.

Sprzątanie jako proces

Ze względu na swoją skuteczność maszyna do czyszczenia suchym lodem sprawdzi się nie tylko w zakładach produkcji metalowej i odlewniach, ale też w drukarniach i firmach przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego i elektrycznego. Jak działa taka maszyna do czyszczenia suchym lodem? Proces polega na rozpędzeniu granulek zestalonego CO2 do prędkości dźwięku lub większej. Suchy lód ma temperaturę -79oC, w chwili uderzenia o czyszczoną powierzchnię różnica temperatur wyzwala energię, wykruszającą drobiny zabrudzeń. Cząstki granulatu wnikają w głąb zabrudzeń i sublimują (tj. przechodzą ze stanu stałego w gazowy z pominięciem stanu płynnego). Podczas tego procesu zwiększają swoją objętość ponad czterysta razy, wyrzucając zanieczyszczenia z mytej powierzchni. CO2 rozprasza się w powietrzu, zanieczyszczenia można odessać odkurzaczem, a cała operacja nie wymaga żadnych chemicznych preparatów do mycia.

Rozwój technologii suchego lodu

Maszyna do czyszczenia suchym lodem opiera się na odpowiednio sprofilowanym systemie filtracji i kondensacji – dzięki temu nie pokrywa się lodem podczas pracy. Jest to swoisty standard o który dbają wszyscy producenci, podobnie jak o wyposażenie sprzętu we wszystkie narzędzia niezbędne do bezpośrednich interwencji w jakość działania. Ponieważ czas nie stoi w miejscu i technologia jest wciąż rozwijana, producenci stawiają na ergonomiczność oferowanych urządzeń, a przy okazji wyposażają je w różne funkcje. Na przykład ilość zużycia suchego lodu można regulować, dzięki regulacji ciśnienia. Pistolet wyrzucający granulat można z kolei przełączyć na tryb wydmuchiwania samego powietrza, co pomaga w usuwaniu rozkruszonego brudu z czyszczonej powierzchni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz