Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy Prywatny Detektyw może używać podsłuchu

Nagranie z podsłuchu jako dowód zdrady w sądzie

W celu zdobycia wiedzy na temat wierności współmałżonka wiele osób korzysta z pomocy podsłuchów. Dostępność urządzeń do podsłuchu jest obecnie ogromna, a kupić je można w sklepach detektywistycznych, po uprzedniej konsultacji z detektywem.

Większość detektywów oferuje wysyłkę lub dowóz do klienta zakupionych akcesoriów do podsłuchu.

Jakie rodzaje urządzeń do podsłuchu można zakupić w sklepie detektywistycznym

Podsłuchy GSM

Podsłuch GSM to urządzenie, w którym zamontowana jest karta SIM. Na nią wykonuje się połączenie telefoniczne i można słuchać co dzieje się w pewnej odległości wokół urządzenia. Wadą tego rodzaju podsłuchu jest brak możliwości rejestracji rozmów oraz krótka wydajność baterii, oraz to, że ten podsłuch, z racji karty zaopatrzenia w kartę SIM może być łatwo zweryfikowany w przypadku wykrycia. Podsłuch GSM powinien być instalowany z anonimową kartą SIM.

Rejestratory dźwięku

Rejestrator dźwięku to podsłuch ukryty w pendrive, power banku, lub innym urządzeniu elektronicznym. Ten rodzaj podsłuchu to dyktafon miniaturowych rozmiarów. Jest to proste i tanie urządzenie umożliwiające rejestrację dźwięku do późniejszego odsłuchania i pozwalające na zgranie zarejestrowanego materiału na inny nośnik i ewentualne wykorzystanie dla sprawy rozwodowej.

Podsłuchy radiowe

Kolejna kategoria popularnych podsłuchów, to tzw. pluskwy, czyli podsłuchy radiowe, gdzie nasłuch musi być prowadzony na odbiorniku w pobliżu podłożonego podsłuchu.

Czy można legalnie podsłuchiwać?

Co do zasady podsłuchiwanie jest nielegalne, ale w sprawie o rozwód sądy niejednokrotnie przyjmują dowody z podsłuchu. Sąd ma prawo tak postąpić, ale na pewno druga strona sprawy będzie zarzucać popełnienie przestępstwa, a także zażąda analizy autentyczności nagrań.

W wielu sprawach rozwodowych nagrania pozwoliły na udowodnienie zdrady i winy w rozpadzie małżeństwa, bez jednoczesnych skutków prawnych dla osób podsłuchujących.

Czy prywatny detektyw może podsłuchiwać?

Niestety, prywatni detektywi nie mają uprawnień do zakładania podsłuchów i podsłuchiwania, istnieje ustawowy zakaz stosowania urządzeń podsłuchowych w celu zdobywania dowodów, ale doradzanie klientom w tym zakresie nie jest przestępstwem. Dobry detektyw udzieli porady swojemu klientowi czy w jego sprawie warto skorzystać z podsłuchu. Detektyw doradzi jak to zrobić, aby klient nie naraził się na odpowiedzialność prawną lub jak ją zminimalizować.

Na koniec detektyw doradzi w wyborze sprzętu i jego obsługi oraz instalacji w określonym miejscu.

Ile kosztują urządzenia do podsłuchu?

Cena urządzenia do podsłuchu zawsze zależy, od tego, jakiej klasy urządzenia potrzebujemy do rejestracji rozmów dla naszej sprawy.

Ceny podsłuchów, rejestratorów dźwięku wahają się od 100 zł w górę. Przy zakupie urządzenia należy zapoznać się z wydajnością baterii oraz pojemnością pamięci do nagrywania, aby w trakcie korzystania z urządzenia nie doświadczyć rozczarowania.

Bogatsi w wiedzę z artykułu możecie Państwo w razie potrzeby świadomie zadecydować o użyciu podsłuchu lub rezygnacji z tej opcji zdobywania dowodów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz