Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Fotografia produktowa biżuterii

Zdjęcia produktowe biżuterii to wymagająca dziedzina fotografii produktowej. Produkty z tej branży są zwykle niewielkich rozmiarów, bogate w szczegóły ale również wykonane z błyszczącego metalu. Równie często fotograf produktowy biżuterii musi idealnie pokazać ozdobne kamienie czy kryształki.

Packshoty biżuterii wymagają nie tylko wiedzy i doświadczenia ale również specjalnego zaplecza sprzętowego. Potrzebne jest nie tylko profesjonalne studio fotografii produktowej ale również wysokiej klasy aparat fotograficzny oraz bardzo ostry obiektyw do zdjęć makro. Taka optyka pozwoli na duże powiększenie biżuterii oraz pokazanie najdrobniejszych detali.

Fotografia produktowa biżuterii najczęściej wykonywana jest na białym tle. Drugim popularnym kolorem jest czarny. Pozwala on nadać elegancji oraz podkreślić jakość na zdjęciach biżuterii.

Czasami stosuje się również lekkie odbicie produktu.

Biżuterię na fotografiach packshotowych należy fotografować w odpowiednim oświetleniu. Najlepiej sprawdza się delikatne, rozproszone światło lamp błyskowych. Musi być ono o odpowiednio wysokiej mocy gdyż do zdjęć produktowych biżuterii stosujemy mocno przymkniętą przesłonę obiektywu. Z tego powodu mocno ograniczamy ilość światła wpadającego na matrycę światłoczułą aparatu.

Fotograf produktowy wykonujący zdjęcia produktowe biżuterii praktycznie do każdego produktu musi podejść indywidualnie. Zupełnie inaczej fotografuje się łańcuszki z wisiorkiem niż kolczyki czy bransoletki.

Nie należy zapominać o poprawnym oddaniu kolorów. Biżuteria jest produktem ozdobnym dlatego prawidłowe kolory na zdjęciach packshotowych są niezwykle ważne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz