Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wygląda trawa z rolki i jaką ma formę?

Projektując własny ogród zazwyczaj chcielibyśmy, aby znalazł się w nim pas zieleni w postaci zielonego i miłego dla oka trawnika. Okazuje się jednak, że zakładanie trawnika w tradycyjny sposób, czyli poprzez trawę z siewu jest zajęciem dość czasochłonnym i wieloetapowym. Obejmuje między innymi wymianę gruntu, wykonanie drenażu oraz przygotowanie terenu, a także odpowiednie rozsianie nasion trawy wraz z jej zasileniem. Bezpośrednio po wykonaniu tych zabiegów trzeba jednak czekać na to, aż trawa skiełkuje, a następnie aż wyrośnie na odpowiednią wysokość. Tymczasem, w wielu przypadkach chcielibyśmy móc cieszyć się naszym ogrodem znacznie szybciej. Na szczęście, w takim przypadku istnieje alternatywne rozwiązanie, którym jest możliwość rozwinięcia trawy z rolki. 

Trawnik, którym można się cieszyć jeszcze tego samego dnia 

Trawa z rolki Warszawa to doskonałe rozwiązanie, którego największą zaletą jest to, że daje efekt niemalże natychmiastowy. Ten sposób zakładania trawnika może się okazać jednak odrobinę droższy od trawnika uzyskiwanego w drodze siewu. Zdecydowanie, największą zaletą trawnika z rolki jest szybki efekt, a my nie musimy martwić się o błotnisty teren wokół domu. Na zakładanie trawnika w taki sposób decydują się zarówno właściciele mniejszych jak i większych ogrodów. Tak naprawdę wszędzie tam, gdzie szybko chcemy cieszyć się efektem końcowym. 

Jak wygląda trawa z rolki i jaką ma formę?

Trawa z rolki Warszawa przyjmuje formę podłużnych pasów, które rozciąga się na wyrównanym i uprzednio przygotowanym terenie. Pasy mają wielkość około 2m na 0,5 m. Rozkładanie rolek rozpoczyna się od miejsca z naturalną linia prostą, a poszczególne pasy układa się w taki sposób, aby ściśle do siebie przylegały. Ich szczelne ułożenie jest bardzo ważne. Poszczególne pasy układa się tak, aby kolejny rozpoczynał się z przesunięciem około połowę odcinka- to pozwala na uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu.

Trawnik, który zostanie rozwinięty na wybranym terenie musi jeszcze zostać odpowiednio dociśnięty. Chodzi bowiem o to, aby trawa zakorzeniła się w gruncie, gdyż jest to gwarantem sukcesu. Darń jest dociskana z wykorzystaniem specjalnych urządzeń. Ostatnim etapem wykonywania trawnika w ten sposób jest jego wałkowanie. Proces ten wyrównuje powierzchnię trawnika, a także sprzyja lepszemu ukorzenianiu się trawy. Dzięki temu można uzyskać niemalże idealnie wyglądający trawnik bez względu na to, jak dużą powierzchnię on zajmuje. 

W jaki sposób dbać o taki trawnik? 

Rozciąganiem trawy z rolki zajmują się wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy, które mają doświadczenie w zakładaniu ogrodów. Zazwyczaj, bezpośrednio po wykonaniu trawnika udzielają oni wskazówek, co do tego, w jaki sposób taki trawnik pielęgnować i na jakim etapie można przeprowadzić jego pierwsze koszenie. Co istotne, tak rozciągnięty trawnik z rolki trzeba odpowiednio nawadniać, a także pozwolić mu się odpowiednio zakorzenić nie spiesząc się zbytnio z jego intensywnym użytkowaniem. Na ogół, trawa z rolki Warszawa przyjmuje się dość dobrze, co zachęca właśnie to zastosowania tej metody. Otrzymany trawnik może służyć zarówno jako dekoracja naszego ogrodu, ale spokojnie można go później wykorzystywać także do innych celów- na przykład jako boisko do gry w piłkę. Nie trzeba się obawiać o to, że trawa ulegnie w jakiś sposób uszkodzeniu. Późniejsza pielęgnacja trawnika to jego nawadnianie, regularne koszenie, a także nawożenie dedykowanymi do tego celu preparatami. Pozwolą one utrzymać soczystą zieleń trawy. 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz