Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób szybko stworzyć własny sklep internetowy?

Każda inwestycja biznesowa opatrzona jest pewnym ryzykiem – jednak, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Branża e-commerce przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy boom. Wielu spośród właścicieli sklepów stacjonarnych decyduje się na to, aby otworzyć swój biznes również w sieci. Hosting PrestaShop umożliwia sprawną obsługę sklepów internetowych – tych dużych i małych. Decydując się na popularne i sprawdzone rozwiązania, można znacznie zminimalizować ryzyko inwestycyjne.

PrestaShop – darmowe oprogramowanie do sklepu internetowego

Zakładając sklep internetowy możesz skorzystać z zupełnie darmowego oprogramowania – wszystko dzięki PrestaShop. Sam proces pobierania i instalacji oprogramowania jest dosyć prosty i intuicyjny. Wystarczy postępować zgodnie z kolejnymi wskazówkami, aby po kilku chwilach móc cieszyć się własnym sklepem internetowym. Od czego trzeba zacząć? Hosting PrestaShop – to pierwszy krok na drodze do sukcesu w biznesie wirtualnym. Osoby, które do tej pory nie miały styczności z branżą e-commerce, mogą mieć trudność z wyborem optymalnego rozwiązania. Ilość dostępnych propozycji jest bowiem dosyć duża. Aby wybór okazał się trafiony, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Czym się kierować wybierając hosting dla sklepu internetowego?

Pierwsza kwestia, to parametry. Na uwagę zasługuje pojemność przestrzeni dyskowej oraz przepustowość serwera. Hosting, który oferuje kilka GB miejsca na serwerze, może okazać się niewystarczający. Sklep internetowy potrzebuje znacznie więcej przestrzeni dyskowej. W trosce o komfort zakupów warto zdecydować się na taki pakiet, w którym nie będzie żadnego ograniczenia transferu. Pozostałe parametry, to ilość kont e-mall, które można założyć, częstotliwość backupów.

Druga kwestia – to niezawodność. Serwer musi sprawnie działać 24h przez 7 dni w tygodniu przez cały rok. Każda awaria to strata w dochodach. Warto popytać wśród znajomych, z jakiego hostingu korzystają. Możesz również sprawdzić w sieci opinie na temat firm hostingowych.

Tańszy czy droższy hosting – co wybrać?

Hosting PrestaShop, na który się zdecydujesz, powinien być jak najlepiej dobrany do Twoich potrzeb. Jako przedsiębiorca, zapewne przykładasz dużą wagę do racjonalnych wydatków. Oszczędności jednak nie powinny być przesadne. Najtańsze rozwiązania bardzo często bywają zawodne. Nie będzie żadnej korzyści w tym, że zaoszczędzisz sto czy dwieście złotych w skali roku na opłacie za hosting, skoro serwer będzie miał częste awarie, przez co wiele transakcji nie zostanie zrealizowanych.

Na co wpływa szybki czas ładowania się strony?

Dobry hosting cechuje szybkość ładowania się strony internetowej. To czy klient w krótkim czasie będzie mógł zapoznać się z ofertą sklepu, czy też będzie musiał dłużej czekać na doładowanie się wszystkich produktów, będzie miało wpływ na to, czy w ogóle zdecyduje się na zakupy. Kolejna sprawa, to pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Strony o krótkim czasie wczytywania otrzymują dodatkowy bonus od robotów wyszukiwarki, dzięki czemu mają większą szansę na wyższe pozycje w rankingu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz