energia

Dla wielu właścicieli domów otwarcie miesięcznego rachunku za energię jest stresującym doświadczeniem. Nieznajomość dokładnej kwoty za każdym razem powoduje spustoszenie w budżecie rodziny i utrudnia planowanie. Jeśli chcesz wiedzieć jak zmniejszyć rachunki za prąd – przejście na energooszczędne urządzenia jest rozwiązaniem. Niestety nie zawsze jest to możliwe dla wszystkich.

Mamy jednak kilka innych pomysłów na to, jak mniej płacić za energię – wprowadź te niedrogie codzienne poprawki do swojego życia, a szybko zobaczysz wyniki na swoim koncie bankowym.

Pomyśl o płaszczu grzewczym dla podgrzewacza wody

Po systemie chłodzenia i ogrzewania – podgrzewacz wody, potocznie znany jak bojler, jest w Twoim domu urządzeniem o największym poborze energii. Szczęśliwie, podjęcie właściwych kroków w celu utrzymania pełnej wydajności podgrzewacza wody jest łatwe. Przede wszystkim – zainwestuj w płaszcz grzewczy dla tego urządzeniu, aby zapewnić mu odpowiednią izolację. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać wodę w zbiorniku w pożądanej temperaturze na dłużej – bez konieczności jej ponownego podgrzewania.

Wielu właścicieli domów nie zdaje sobie sprawy, że firmy dostarczające energię, oferują różne stawki o różnych porach dnia:

  • najwyższe stawki obowiązują w ciągu dnia, kiedy więcej użytkowników zużywa energię,

  • najniższe ceny za prąd są zwykle dostępne w nocy.

Zmieniając harmonogram utrzymywania porządku w domu (na przykład włączanie zmywarki, czy pralki), możesz dokonać sporych oszczędności na swoim miesięcznym rachunku.

Dodaj komentarz