Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym?

Kredyty należą do jednych z najbardziej popularnych produktów bankowych. W każdym komercyjnym czy spółdzielczym banku w Polsce klienci mogą ubiegać się o różne rodzaje kredytów. Do tych, którymi interesuje się naprawdę wiele osób zalicza się kredyty hipoteczne.

Kredyt hipoteczny Wrocław – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt hipoteczny Wrocław to jeden z najczęściej udzielanych kredytów. Dla bardzo wielu osób jedyną szansą na zakup własnego mieszkania czy domu jest jedynie pożyczenie pieniędzy w banku. Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest wpis do księgi wieczystej danej nieruchomości. Jeśli kredytobiorca nie będzie spłacał zaciągniętego zobowiązania, bank ma prawo zająć obciążoną hipoteką nieruchomość. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się jednym z najdłuższych okresów spłaty. Bank może go przyznać nawet na okres 35 lat. Dzięki temu wysokość miesięcznej raty nie stanowi nadmiernego obciążenia dla domowego budżetu.

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt hipoteczny Wrocław?

Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym. To na ogół kredyt w bardzo dużej wysokości udzielany na wiele lat. Wiele osób jest przekonanych, że środki z tego kredytu można przeznaczyć jedynie na zakup mieszkania czy domu. Okazuje się jednak, że kredyt hipoteczny może zostać udzielony także na budowę domu. O kredyt hipoteczny mieszkaniowy mogą ubiegać się również osoby, które potrzebują pieniędzy na remont mieszkania czy domu. Kredyt hipoteczny mieszkaniowy można przeznaczyć też na adaptację czy rozbudowę danej nieruchomości.

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny?

O kredyt hipoteczny mogą ubiegać się zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Warto wiedzieć, że wiele banków, które obecnie działają na polskim rynku wymaga, aby kredytobiorcy zainteresowani kupnem mieszkania czy domu posiadali wkład własny. Określana jest nim ta część ceny nieruchomości, którą kredytobiorca musi pokryć ze środków własnych. W większości banków wysokość wkładu własnego wynosi 20% ceny nabywanej nieruchomości. W innych jest to tylko 10%, ale kredytobiorca zobowiązany jest do ubezpieczenia niskiego wkładu. Inne banki mogą naliczyć z kolei wyższą marżę. Dla kredytobiorców, którzy nie mogą wnieść wkładu własnego w wysokości 20% ubezpieczenia czy wyższa marża oznaczają, że koszt kredytu staje się wyższy. Warto pamiętać, że banki za udzielenie kredytu pobierają od klientów prowizję. W jednych klienci muszą zapłacić prowizję jeszcze zanim bank wypłaci im kredyt. W innych prowizja jest kredytowana – bank dolicza ją do miesięcznej raty. Dla kredytobiorców jest to bardziej korzystne rozwiązanie, zaciągając kredyt hipoteczny, nie muszą przeznaczać na opłacenie prowizji własnych środków.

Przyznanie kredytu uzależnione jest od posiadania zdolności kredytowej. Bez zdolności kredytowej nie ma co liczyć na to, że bank pożyczy nam pieniądze. Odnosi się to także do kredytu hipotecznego. Z uwagi na to, że jest to zobowiązanie naprawdę wysokie, banki proponują klientom długi okres kredytowania, ale w zamian oczekują zabezpieczenia w postaci hipoteki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz